All for Joomla All for Webmasters

WWW.SOMERSET.PL

Polonia z okolic Somerset i Bristolu

 

Sztorm Eleanor odchodzi, przyjdzie srogi mróz

Pogoda nie rozpieszcza mieszkańców Wielkiej Brytanii. W niektórych rejonach kraju jeszcze nie odszedł orkan Eleanor, a meteorolodzy już zapowiadają nadciągający mróz. Zimno będzie przez cały weekend.

04 Sty 2018 0 comment

Śnieg, deszcz ze śniegiem, mróz i lód na drogach – tak w skrócie można opisać pogodę, która panować będzie przez najbliższe dni w Zjednoczonym Królestwie. Najzimniej będzie w Szkocji, gdzie termometry pokażą 10 stopni poniżej zera. W innych regionach temperatury również będą ujemne, ale nie niższe niż minus 3.

Szkocja zmaga się z najchłodniejszą zimą od 7 lat. Bukmacherzy obstawiają również, iż tegoroczny styczeń będzie najzimniejszym od dekady.

Met Office podaje, że siła wiatru zmniejszy się pod koniec tygodnia, a na jego miejscu pojawią się rzęsiste ulewy. Popada zwłaszcza w południowej Anglii, Walii oraz Irlandii Północnej. Od jutra w tych regionach pojawi się też mróz.

Policja ponownie ostrzega przed trudnymi warunkami na drogach i apeluje o rozwagę. Nawierzchnia może być bardzo śliska. Jeśli to nie jest konieczne, najlepiej nie wyruszać w trasę.

Orkan dał się we znaki Wyspiarzom - bez prądu przez ostatnie dni pozostawało tysiące domów, a w wielu przybrzeżnych miejscowościach wydano ostrzeżenia przed podtopieniami.

Służby meteorologiczne wydały też ostrzeżenie przed silnym wiatrem, który momentami osiągał nawet 130 km na godzinę, dla Walii, Anglii, południa Szkocji i dużej części Irlandii Północnej. 

 

 

Zaloguj się, by skomentować

www.somerset.pl  Portal polonijny - Somerset, Bristol, Exeter i okolice