All for Joomla All for Webmasters

WWW.SOMERSET.PL

Polonia z okolic Somerset i Bristolu

 

Home Office będzie potrzebował europejskich pracowników do rejestracji obywateli UE

20 Lis 2017 0 comment

Prawnicy prawa imigracyjnego poddali w wątpliwość kwestię tego, czy Home Office posiada wystarczające zasoby do zrealizowania planu Theresy May – spisania 3 mln obywateli UE na Wyspach.

Choć minister Amber Rudd poinformowała, że departament zatrudnił 700 nowych ludzi i na kwiecień planuje rekrutację kolejnych 500, to wciąż może to być za mało. Stowarzyszenie Immigration Law Practitioners’ Association (ILPA) podkreśliło, że zdaniem władz imigracyjnych załoga staje się coraz bardziej przeciążona.

“Podczas spotkania w ministerstwie dowiedzieliśmy się, że do biura w Liverpoolu, które zajmuje się sprawami europejskimi, przyjęto dodatkowych 200 osób. Było to jednak związane ze znacznym wzrostem liczby wniosków o stałą rezydenturę po referendum. Była to zatem reakcja, a nie prewencja. Przedstawiciele departamentu zauważyli, że do poradzenia sobie z rejestracją po Brexicie niezbędne będą kolejne znaczne inwestycje” - podkreśliła organizacja.

ILPA ostrzegła także, iż konieczne będzie zwiększenie liczby strażników granicznych.

“Jeśli obywatele Wspólnoty będą zmuszeni po Brexicie stawać w kolejkach wraz z resztą świata, konieczne będzie dokooptowanie pracowników. W przeciwnym razie opóźnienia mogą zniszczyć reputację Wielkiej Brytanii na świecie” - ostrzegli działacze.

Rzecznik brytyjskiego MSW zapewnił, że wydział wizowy i imigracyjny świetnie sobie radzi.

“Pomimo rosnącego zapotrzebowania na wizy i dokumenty imigracyjne, załoga cały czas pracuje wydajnie i zgodnie z wysokimi standardami - dzięki digitalizacji naszych procesów. Departament zatrudnia na podstawie wartości kandydatów, a nie narodowości. Staramy się, aby nasza załoga odzwierciedlała społeczeństwo, któremu służy. Wyraźnie podkreślamy, że chcemy, aby obywatele UE zostali w Wielkiej Brytanii i nadal odgrywali ważną rolę w naszej kulturze, społeczeństwie i firmach, w tym w Home Office. Wnioskowanie o status zasiedlenia będzie sprawnym, tanim, elektronicznym procesem. Ze swej strony zapewniamy, że od naszej załogi będziemy nadal oczekiwali wysokiej jakości obsługi naszych klientów” - przekazał.


 
 
Zaloguj się, by skomentować

www.somerset.pl  Portal polonijny - Somerset, Bristol, Exeter i okolice