All for Joomla All for Webmasters

WWW.SOMERSET.PL

Polonia z okolic Somerset i Bristolu

 

BrightHouse będzie musiał zapłacić ponad 14 mln funtów odszkodowania swoim klientom!

Popularna sieć sklepów BrightHouse będzie musiała wypłacić 14,8 mln funtów odszkodowania tysiącom swoich klientów, którzy zostali oszukani przez firmę.

26 Paź 2017 0 comment

Niektórym klientom sklep umorzy pożyczki, a innym zwróci do ręki gotówkę. Wszystko wyszło na jaw po postępowaniu śledczym, jakie toczył w sprawie oszukanych przez sieć Urząd ds. Postępowania Finansowego. W sumie poszkodowanych jest 249 tys. osób.

Klienci nie muszą właściwie nic robić, ponieważ pracownicy sklepu sami się z nimi skontaktują i poinformują ich o tym, że przysługuje im odszkodowanie. Urząd ds. Postępowania Finansowego stwierdził, że BrightHouse nie był  "odpowiedzialnym kredytodawcą" i tym samym nie stanął na wysokości powierzonego mu zadania. Władze sklepu stwierdziły, że odszkodowanie przysługuje dwóm rodzajom klientów:

- tym, którzy nie byli w pełni poinformowani co do wysokości pożyczki i nie mogli oszacować, czy stać ich na nią. Tym klientom, którzy zwrócili zakupione towary zostanie zwrócona opłata za nie. Osoby, które zatrzymały zakupione towary będą miały wyzerowany balans ich konta

- tym, którzy zdążyli wpłacić pierwszą ratę, a umowa została anulowana przed dostarczeniem im towaru. Pierwsza rata nie została zwrócona wszystkim klientom, ale BrightHouse wyrówna tę stratę.

Mama dwójki dzieci, Jade Rysdale jest jedną z poszkodowanych przez firmę osób. Mieszkanka Devon była klientką BrightHouse przez ponad 2 lata. W 2013 zamówiła w sklepie telewizor, ale po roku przestał on działać. Firma wymieniła go na inny, tańszy model mówiąc kobiecie, że nie ma takiego samego egzemplarza w magazynie. Samotna mama nie zdawała sobie sprawy, że otrzymując drugi telewizor zgadza się na kolejną pożyczkę.

"Byłam wtedy w ciąży z drugim dzieckiem i rozstałam się w tamtym czasie z chłopakiem, więc nie miałam w zasadzie nic. Nie mogłam wziąć kredytu, ani zdobyć pracy, więc chciałam mieć cokolwiek" - powiedziała Jade.

W rezultacie kobieta zapłaciła 900 funtów za telewizor, który przestał działać po roku i dodatkowo 520 funtów za drugi, o którym myślała, że jest to sprzęt zastępczy. Kobieta ma też inne pożyczki w sklepie i w tym momencie już 3 rok je spłaca.

"To straszne. Żałuję, że się na to zgodziłam, ale wtedy nie miałam za bardzo innego wyjścia" - powiedziała samotna mama.

BrightHouse opublikował na swojej stronie przeprosiny i zapewnił, że skontaktuje się z pokrzywdzonymi klientami do końca bieżącego roku. Tym razem klienci BrightHouse mieli szczęście, ponieważ sprawą zainteresował się Urząd ds. Postępowania Finansowego.

Jednak nie wszyscy mają takie szczęście. Tocząc samotną walkę z gigantami nie ma się wielkich szans, dlatego lepiej skorzystać z pomocy Omni Finances. Firmy, która "wie, jak odzyskać to, co bezprawnie zostało zabrane". 

 

Zaloguj się, by skomentować

www.somerset.pl  Portal polonijny - Somerset, Bristol, Exeter i okolice